Zdrowie

Zaćma operacja w Gliwicach – kiedy najlepiej ją wykonać?

Zaćma to bardzo poważna choroba, która dotyka osób starszych, choć zdarza się, że cierpią na nią także młodsze osoby. Powoduje stopniowe pogarszanie się wzroku, które przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Kiedy najlepiej wykonać operację?

Im wcześniej, tym lepiej…

Choć nie ma dogodnego terminu, w którym najlepiej jest przeprowadzić zabieg, to jednak im wcześniej się tym zajmiemy, tym lepiej. Potem nie trzeba będzie się już o to w ogóle martwić. Zaćma powoduje stopniowe pogorszenie wzroku. Z każdym miesiącem wzrok staje się coraz gorszy, a obraz bardziej zamazany. W początkowym stadium zmiany są praktycznie niezauważalne. Chory widzi nieco gorzej, ale zrzuca to na bark tego, że potrzebuje okularów. Jeśli jednak odwiedza okulistę, a ten nie jest jej w stanie dobrać odpowiednich szkieł, wówczas może to oznaczać, że ma zaćmę. Im wcześniej będzie zrealizowana zaćma operacja Gliwice, tym lepiej. Trzeba liczyć się z pogorszeniem wzroku i osłabianiem komfortu życia. Obecnie medycyna jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Z roku na rok powstają coraz nowe rozwiązania, które sprawiają, że chorobę można bardzo szybko i łatwo wyleczyć. Narzędzia są precyzyjne, a rana bardzo szybko się goi. To powoduje, ze zabiegi nie są tak skomplikowane. Wprawdzie zaćma operacja Gliwice może być przeprowadzona w każdym stadium choroby, jednak nie warto z tym zwlekać. Wzrok będzie stawał się coraz gorszy, a obraz coraz bardziej zamazany. To już krótka droga do tego, by nasze życie bardzo się zmieniło. Z czasem będziemy widzieć coraz gorzej, a najprostsze czynności będą dla nas problematyczne. Lepiej więc nie dopuszczać do takich rzeczy.

Prywatnie czy z NFZ?

Pozostaje jednak pytanie, gdzie najlepiej wykonać zabieg? Można zdecydować się na leczenie prywatne lub z NFZ. Większość pacjentów w pierwszej kolejności jest zainteresowanych leczeniem z kasy chorych. Wynika to oczywiście z faktu, że taka operacja jest całkowicie bezpłatna. Niestety, często kolejki na zabieg trwają kilkanaście miesięcy, a w niektórych miastach nawet dłużej. W tym czasie wzrok może się znacznie pogorszyć. Nie ma gwarancji, że nie stracimy całkowicie wzroku, bo nieleczona zaćma może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Nie ma sposobu na to, by przewidzieć, w jakim tempie choroba będzie postępowała. To kwestia całkowicie indywidualna. Z tego właśnie względu lepiej skorzystać z prywatnej opieki medycznej, by cieszyć się dobrym wzrokiem przez całe lata i raz na zawsze załatwić problem z oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *