Uroda

Wszystko o korekcji powiek

Korekcja powiek należy do tych zabiegów chirurgii plastycznej, któremu bardzo chętnie poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nieestetyczne zmarszczki, opadające powieki i worki pod oczami – czas jest bezlitosny a okolice oczu są jednymi z najbardziej podatnych na jego działanie. W pewnych przypadkach, opadające powieki mogą nawet znacząco pogorszyć widzenie. Jedynym ratunkiem jest w tej sytuacji chirurgiczny zabieg korekcyjny.

PRZEBIEG ZABIEGU

Powieki i okolice najwyraźniej zdradzają wiek. Chirurgia plastyczna umożliwia jednak niezwykle skuteczną walkę z oznakami starzenia. Istotą zabiegu korekcji powiek jest usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej, nagromadzonej w tym miejscu. W tym celu chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie tarczkowym. Takie umiejscowienie nacięcia sprawia, że blizna pooperacyjna jest całkowicie niewidoczna. Fałd tarczkowy stanowi bowiem naturalne załamanie powieki. Zabieg wykonywany na dolnej powiece przewiduje natomiast wykonanie nacięcia w naturalnych zmarszczkach, występujących na skórze pacjenta. Następnie chirurg usuwa tkankę tłuszczową oraz te partie skóry, które straciły już swoją naturalną jędrność.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania nie przekracza 2 godz. Chirurgii plastycznej powiek najczęściej poddają się osoby po 35 roku życia.

PRZED ZABIEGIEM

Osoby chcące poddać się chirurgicznej korekcji powiek, muszą cieszyć się odpowiednio dobrym stanem zdrowia. Przed operacją zabronione jest przyjmowanie leków wpływających na zwiększenie przekrwienia tkanek. Niezbędne jest wykonanie badań okulistycznych, pozwalających określić ostrość wzroku i pole widzenia pacjenta. Lekarz zmierzy także ciśnienie śródgałkowe i przeprowadzi badanie lampą szczelinową. Konieczne jest także badanie narządu łzowego.

PO ZABIEGU

Tuż po przeprowadzonym zabiegu, pacjentowi podawane są leki przeciwbólowe. W okresie rekonwalescencji lekarze zalecają spanie z uniesioną głową. Przez minimum 7 dni, konieczne będzie unikanie wszelkich form aktywności fizycznej, mogących przyczynić się do wzrostu ciśnienia krwi. W pierwszych dniach po zabiegu, u pacjentów pojawia się obrzęk i zasinienie powiek. Występuje także uczucie pieczenia i swędzenia gałek ocznych. Warto stosować krople do oczu, które pozwolą na zniwelowanie skutków niepożądanych. Zaleca się także używanie maści zmniejszającej opuchliznę. Efekty, jakie daje chirurgia plastyczna powiek, najczęściej są trwałe i operacja nie wymaga powtarzania, jednak w dużej mierze zależy to od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Chirurgia plastyczna powinna być wykorzystywana w profesjonalnej klinice takiej jak np Art&Med.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *