Zdrowie

Stomatologia Tarnowskie Góry – dlaczego tak rzadko chodzimy do dentysty?

Stomatologia w Tarnowskich Górach jest na bardzo wysokim poziomie. To powoduje, że tak wiele osób jest w stanie uratować swoje zęby. Dawniej dentyści byli bezradni wobec niektórych ubytków i pozostawała im jedynie ekstrakcja zębów. Dziś jest już zupełnie inaczej. Techniki stosowane w gabinetach dentystycznych są coraz doskonalsze. Dlaczego więc nie chodzimy regularnie do stomatologa?

Wysokie koszty usług

Przede wszystkim, wpływ na to mają wysokie koszty za usługi. Ceny w gabinetach stomatologicznych są bardzo wysokie. Wprawdzie można zapisać się na wizytę prywatnie, jednak kolejki na zabieg ciągną się w nieskończoność. Tymczasem, kiedy ból zęba jest już nie do zniesienia trudno cokolwiek wskórać. Pozostaje tylko wizyta prywatna, a koszt naprawy zęba to nieraz nawet setki złotych w zależności od wady. W przypadku leczenia kanałowego, wstawienia implantów czy też innego typu udogodnień cena za usługi jest dość wygórowana. To powoduje, że czasem trzeba zaciągać kredyty i pożyczki, by wyjść ze spirali długów. Z tego właśnie powodu, choć stomatologia Tarnowskie Góry jest na bardzo wysokim poziomie, wiele osób unika regularnych wizyt w gabinecie. To duży błąd, bo ubytek we wczesnym stadium można bardzo szybko wyeliminować. W większości wypadków nie potrzeba do tego skomplikowanych zabiegów, a koszty takiej wizyty także są niewielkie. To powoduje, że tak wiele osób chętnie się na coś takiego decyduje. Ma to ogromne znaczenie. W ten sposób najprościej można zadbać o stan swoich zębów, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Strach przed bólem

Kolejnym powodem, dla którego tak rzadko chodzimy do dentysty jest strach przed bólem. Zabiegi są bardzo skomplikowane, a często wiążą się z ingerencją w nerw zęba, co jest niezwykle bolesne. Z tego właśnie powodu tak wiele osób decyduje się na to, by unikać dentysty. Tymczasem stomatologia Tarnowskie Góry jest na bardzo wysokim poziomie. Znieczulenie działa miejscowo i nie paraliżuje całej twarzy, jak miało to miejsce jeszcze niedawno. Stosuje się bardzo łagodne znieczulenie, którego dawka wyliczana jest komputerowo. To powoduje, że po zabiegu środek praktycznie od razu przestaje działać. Jest to niezwykle ważne, bo tym samym nie utrzymują się dolegliwości związane ze znieczuleniem. Zabiegi są przeprowadzane w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Jeśli ktoś nie może stosować znieczulenia, stosuje się wówczas sedację wziewną zwaną inaczej gazem rozweselającym. To pozwala się odprężyć i zrelaksować, dzięki czemu zabieg mija bardzo szybko, a chory praktycznie nie odczuwa żadnego bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *