Sprzęt medyczny

Stoły zabiegowe ułatwiają pracę lekarzy

Dobrze dobrany stół zabiegowy jest bardzo ważny pozwala bowiem na dokładne i precyzyjne przeprowadzenie operacji, a także dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Dzięki temu można wykonywać skomplikowane zabiegi, które kilkadziesiąt t lat wcześniej były niemożliwe do realizacji.

Jak dobrać stoły zabiegowe?

Na rynku jest ogromny wybór sprzętu medycznego. Stoły zabiegowe są bardzo zróżnicowane nie tylko pod względem jakości wykonania, ale także przeznaczenia. Inny artykuł przyda się ortopedzie, który musi usztywnić staw biodrowy, inny chirurgowi podczas wykonywania operacji wymagających dostępu do okolic kręgosłupa. W zależności od specjalizacji należy postawić na odpowiedni model. Dobrze dopasowane stoły zabiegowe są nieocenioną pomocą. Nie tylko ułatwiają sprawne i szybkie wykonanie prac, ale, co równie ważne, poprawiają komfort lekarza. Można je dowolnie regulować, dopasować do wzrostu osoby wykonującej zabieg. Dzięki temu chirurg szybciej upora się z pracami, a jego kręgosłup nie będzie tak obciążony. Stanie przez kilka godzin w niewygodnej pozycji jest bardzo szkodliwe, a w dłuższej perspektywie może doprowadzić do zwyrodnienia kości i stawów. Projektanci sprzętów medycznych starają się tak skonstruować produkty by ich obsługa była jak najwygodniejsza i nie nastręczała wielu problemów. Już sam panel jest bardzo intuicyjny w użyciu. Można z niego swobodnie korzystać bez specjalistycznej wiedzy. To sprawia, że również personel medyczny asystujący przy operacji może dokonywać pewnym zmian w położeniu leżanki. Warto zwrócić uwagę na pilot. Najlepiej, by był on podświetlany. Wtedy będzie go można obsługiwać w ciemnym pomieszczeniu.

Postaw na jakość

Producentów stołów zabiegowych jest wielu. Na takim sprzęcie nie można jednak oszczędzać, bo przekłada się on bezpośrednio na jakość operacji, a także komfort pracy chirurga. Im więcej możliwości nastaw i regulacji towarów, tym łatwiejsze dotarcie do chorego miejsca. Stąd tak ważne jest, by wybierać tylko dobrej jakości artykuły, które ułatwią zabieg, a także skrócą jego czas realizacji. Sprzęty medyczne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Trzeba tak dobrać produkt, by móc swobodnie korzystać z niego przez kolejne lata. Należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Zazwyczaj stoły zabiegowe są skonstruowane z włókna węglowego, które jest lekkie, a zarazem odporne na zniszczenia. Dzięki temu z inwestycji można korzystać przez wiele lat, a zgrabna konstrukcja umożliwia swobodny transport pacjenta w dowolne miejsce. To bardzo duże udogodnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *