Zdrowie

Przebiegnie bez problemu leczenie kanałowe Gliwice

Zęby to wbrew pozorom bardzo delikatne części naszego ciała. Dość często chorują, a ich choroby są bardzo niebezpieczne, a także bolesne, dlatego liczy się przede wszystkim czas reakcji na dany problem. Najlepiej odwiedzać dentystę minimum dwa razy do roku.

Liczy się diagnoza

Jak przy każdej chorobie również, gdy boli nas ząb stomatolog musi postawić właściwą diagnozę, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Narzędzia diagnostyczne to przede wszystkim rentgen, ale również mikroskop, a także bardziej tradycyjne metody, jak po prostu obejrzenie zęba przez osobę doświadczoną, czyli właśnie lekarza dentystę. Po wykonaniu zdjęć rentgenowskim i obejrzeniu zęba może się okazać, że zainfekowana została miazga, która znajduje się w naszych zębach, to ona sprawia, że ząb żyje. Jeżeli za nasz ból odpowiada właśnie miazga to oznacza, że niezbędne będzie leczenie kanałowe Gliwice. Ale spokojnie, nie bójcie się, takie leczenie przebiega bez żadnego bólu, choć wymaga zawsze kilku wizyt, a także opłat, które zależą od stopnia skomplikowania zabiegu, czyli między innymi ilości kanałów, które wymagają oczyszczenia. Boimy się zazwyczaj rzeczy nieznanych i tak też jest w tym przypadku, gdy dobrze zrozumiemy, jak działa leczenie kanałowe Gliwice przestaniemy się go prawdopodobnie obawiać. Zobaczmy, więc, co robi nasz stomatolog, gdy już postawi diagnozę na podstawie zdjęć rentgenowskich. Przede wszystkim przyczyną zapalenia miazgi jest długo nieleczona próchnica, wynika to zazwyczaj z tego, że nie odwiedzamy dentysty regularnie i zaniedbujemy profilaktykę. Dentysta po pierwsze musi niezwykle precyzyjnie i dokładnie oczyścić kanały właśnie z zainfekowanej miazgi. To praca bardzo trudna, ponieważ kanały są mikroskopijnie małe, na szczęście obecnie dentyści posiadają coraz lepszy sprzęt, który ułatwia im wykonywanie tego trudnego zabiegu.

Skuteczne działania

Przy tych działaniach przydatny jest mikroskop, tak by lekarz, jak najlepiej był w stanie zobaczyć nawet najmniejsze kanały, także te, które są kręte. Nie może w kanałach pozostać nawet najdrobniejszy kawałek miazgi, ponieważ jeżeli zostanie to całe leczenie kanałowe Gliwice może nie przynieść rezultatów, dlatego, że miazga nadal będzie się psuła i ząb znów zacznie boleć. A przecież oczekujemy najlepszych efektów. Po oczyszczeniu wszystkich kanałów, jakie są w danym zębie należy przejść do następnego etapu. Ząb musi być martwy, więc czasem stosuje się zatrucie go. Po zatruciu dopiero wypełnia się kanały z powrotem specjalistyczną substancją, która chroni przed dostawaniem się kolejnych bakterii, czyli na długi czas zabezpiecza ząb przed kolejnymi chorobami.

Ratuj, nie usuwaj

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy tych, którzy sądzą, że wyrwanie zęba jest lepsze, niż leczenie kanałowe Gliwice, które przecież nie jest bolesne, a sprawia, że przez wiele lat możemy nadal mieć swój własny ząb, zamiast płacić na przykład za implantację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *