Zdrowie

Poporodowa plastyka brzucha i nici Happy Lift to dobre połączenie?

Nici Happy Lift podbiły rynek medyczny i coraz chętniej są stosowane na oddziałach ginekologii estetycznej. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czym są nici Happy Lift i czy rzeczywiście warto je używać przy takich zabiegach jak poporodowa plastyka brzucha.

Czym są nici Happy Lift?

Nici Happy Lift są bardzo chętnie stosowane w medycynie estetycznej, przede wszystkim, gdy wykonuje się lifting twarzy, ale także świetnie sprawdzają się w ginekologii estetycznej, do której wliczana jest między innymi poporodowa plastyka brzucha. Czym się różnią nici Happy Lift od tych standardowych stosowanych w chirurgii? Dwoma rzeczami. Choć ich skład chemiczny praktycznie niczym się nie różni, to ich czas wchłaniania został wydłużony do ośmiu miesięcy, dzięki czemu efekty liftingujący znacznie dłużej się utrzymuje. Poza tym posiadają one mikroskopijne haczyki, dzięki czemu zabieg można przeprowadzić bez użycia skalpela. Wspominane już haczyki zaczepiają się w tkance podskórnej, dzięki czemu lekarz może modelować zwiotczałą skórę.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Zwolennicy nici Happy Lift podkreślają, że jej największą zaletą jest to sposób, by uniknąć operacji chirurgicznej w postaci tradycyjnego liftingu. Poza tym nie wiążę się ona z tyloma skutkami ubocznymi, a jakby tego było mało istnieje duża szansa na uniknięcie pojawienia się blizn. Jakby tego było mało ten rodzaj nici pobudza skórę do produkowania nowych włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego. W ten oto sposób, gdy zostanie przeprowadzona poporodowa plastyka brzucha, efekty będą nie tylko od razu widoczne, ale także będą trwalsze niż w przypadku użycia standardowych nici chirurgicznych. W ten sposób skóra jest odmłodzona, jędrna, a także nawilżona.

Jakie są przeciwwskazania odnośnie zabiegu?

Nici Happy Lift, a także zabiegów z ginekologii estetycznej, nie przeprowadza się w okresie ciąży lub gdy młoda mama nadal karmi piersią. Poza tym osoby, u których wykryto nowotwór, choroby autoimmunologiczne, czy tendencje do powstawania bliznowców nie powinny decydować się na zabieg. Lekarze przestrzegają również osoby z niewyrównaną cukrzycą, zakażeniami okolicy zabiegu, infekcjami wirusowymi, a nawet chorobami drobnoustrojowymi przed wykonywaniem operacji z użyciem nici Happy Lift.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *