Zdrowie

Okulista z Rybnika: Czy soczewki kontaktowe są dobre dla wszystkich?

Soczewki kontaktowe są bardzo popularne i mają wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego. Nie tylko korygują wady wzroku, ale też są bardzo wygodne, jeżeli chodzi ich o noszenie. Mimo ich licznych zalet, nie są one odpowiednim rozwiązaniem dla każdego. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, kto może nosić soczewki kontaktowe.

Wybierasz soczewki? Skonsultuj się z okulistą

Soczewki kontaktowe może nosić większość osób. Pamiętajmy jednak, że soczewki zawsze musi nam dobierać okulista z Rybnika. Odpowiednie soczewki nie tylko doskonale korygują wadę wzroku, ale także posiadają parametry, które uwzględniają krzywiznę rogówki. W takim razie, jakie soczewki są dla nas najlepsze? O tym zawsze decyduje okulista Rybnik wraz z pacjentem. Ze względów higienicznych na pewno najwygodniejsze są soczewki jednodniowe. Są tego typem soczewek, które zakłada się rano, a zdejmuje wieczorem, po czym się je wyrzuca. Nie musisz się martwić ich płukaniem, czy utrzymywaniem w należytej czystości. Wystarczy pamiętać o tym, aby przed ich założeniem i zdejmowaniem, umyć dokładnie ręce.

Kto nie może nosić soczewek kontaktowych?A może soczewki na miesiąc?

Soczewki dwutygodniowe lub miesięczne, których nie zdejmuje się nawet na noc, są bardzo wygodne. Niestety, nie każdy może je nosić. Osoby, które mają bardzo wrażliwe oczy, powinny z nich zrezygnować. Warto również wspomnieć o tym, że do pływania w takich soczewkach, trzeba mieć bardzo ściśle dopasowane okulary pływackie. Jeśli w trakcie ich noszenia odczuwasz dyskomfort, swędzenie, pieczenie lub ból w oku, to koniecznie musisz je zdjąć i odpocząć od nich przynajmniej sześć godzin. Przed ich powtórnym założeniem pamiętaj o tym, aby je przepłukać. Jak widać płyn do czyszczenia i przechowywania soczewek trzeba mieć zawsze, bez względu na rodzaj noszonych soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *