Zdrowie

Jakie zabiegi medycyny estetycznej odmładzają twarz?

Medycyna estetyczna ma bardzo dużo zabiegów. Część z nich ma za zadanie poprawienie wyglądu skóry twarzy, a co za tym idzie jej odmłodzenie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w tym zakresie.

Kwas hialuronowy chętnie wykorzystywany podczas zabiegów

Zabiegi medycyny estetycznej chętnie wykorzystują kwas hialuronowy. Nic w tym dziwnego. W końcu jest to substancja, która naturalnie występuje w nasze skórze, a jej zadaniem jest nadanie jej jędrności oraz sprężystości. Niestety, wraz z wiekiem jest ilość się zmniejsza, co od razu widać po naszej skórze. W takich sytuacjach można zastosować wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Wystarczy zapisać się na zabieg, podczas którego zostanie wstrzyknięty kwas. Samą substancję stosuje się w wielu przypadkach. Dzięki niemu można podnieść opadające kąciki ust, powiększyć usta lub wyrównać ich kształt. Poza tym kwas hialuronowy poprawia również owal twarzy i spłaszcza bruzdy oraz zmarszczki, które się pojawiają na niej. Jeśli zaś chodzi o efekty, to są one widoczne od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Pozdbądź się przebarwień słonecznych i hormonalnych

Drugim, bardzo chętnie wykonywanym zabiegiem przez panie jest tzw. zabieg Cosmelan. Na czym ona polega? Składa się on z dwóch etapów, a w nich obu nakłada jest mieszanka substancji de pigmentacyjnych. Dzięki nim możesz się pozbyć przebarwień słonecznych oraz hormonalnych. Poza tym ten Cosmelan pozwala zlikwidować zmarszczki, czy też rozszerzone pory. Jednak po samej wizycie u lekarza, zabieg się nie kończy. Kontynuowany jest jeszcze przez kilka miesięcy po. W tym czasie musisz używać specjalnego kremu. Pamiętaj, że zabiegi medycyny estetycznej powinny być przeprowadzane pod okiem specjalisty z tego zakresu, ponieważ w innym przypadku możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Bez zmarszczek na twarzy

Ostatnim zabiegiem, o którym chciałabym wspomnieć, jest botoks. Jest to bardzo popularny zabieg. Polega on na wstrzyknięciu tzw. toksyny botulinowej. Jej zadaniem jest wyeliminowanie powstałych zmarszczek. W zależności od częstotliwości przeprowadzania zabiegu, efekty utrzymują się od 3-7 miesięcy. Warto wspomnieć o tym, że botulina była wykorzystywana w medycynie od bardzo dawna i przez wiele lat była kojarzona z leczeniem nadpotliwości, tików nerwowych czy też skurczów mięśni. Dopiero od niedawna utożsamiana jest z zabiegami medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *