IT

Jak działa telekonferencja?

Telekonferencja to nowoczesny sposób na zorganizowanie grupowej rozmowy za pośrednictwem telefonów komórkowych. Zrozumienia działania tego systemu jest bardzo proste. Jeśli chcesz je poznać, to zapraszam do lektury artykułu.

Jak odbywa się telekonferencja?

Po zamówieniu telekonferencji, odpowiedni pracownicy ustawią termin rozmowy i stworzą specjalny pokój rozmów, do którego będą przypisane wszystkie numery, które mają wziąć udział w grupowej rozmowie. Po wykonaniu tej czynności, wszystkie numery, które zostały przypisane do tego koszyka otrzymają automatyczną wiadomość ze stosowną informacją, która dostarczana jest drogą mailowa lub przez SMS. Jeżeli chodzi o rozpoczęcie rozmowy, to istnieją dwie opcje jej wszczęcia. Pierwsza zakłada, że każdy z uczestników rozmowy może aktywować konwersację grupową jeśli zadzwoni pod określony numer, który zostanie podany przez system. Wówczas, aby rozmowa odbyła się w pełnym składzie, czynność muszą tą powtórzyć wszyscy uczestnicy owej konwersacji. W drugim przypadku, który jest droższy, aczkolwiek jak się wydaje – bardziej skuteczny chodzi o to, że system sam zadzwoni w jednym momencie do wszystkich uczestników, których numery zostały początkowy dołączone do pokoju rozmów i w ten sposób rozpocznie się grupowe połączenie. Stawka za samą rozmowę jest stała i zgodna z cennikiem operatora, u którego mamy zarejestrowany numer telefonu komórkowego czy też stacjonarnego – bo również i tak można się przez telekonferencje porozumieć. System ten oferuje również wiele różnych i dodatkowych opcji takich jak możliwość nagrania przebiegu rozmowy czy też wprowadzenia specjalnego kodu PIN, który potrzebny będzie do potwierdzenia, że faktycznie telefon odebrała upoważniona ku temu osoba.

Przydatne rozwiązanie dla firm

Telekonferencja może być przydatna w sytuacji, kiedy potrzebujemy przeprowadzić rozmowę grupową np. z zespołem, z którym pracujemy nad wspólnym projektem. Nie zawsze uda się zorganizować spotkania, ponieważ ciężko zgrać grupę ludzi w jednym czasie i miejscu, ale dużo łatwiejsze to jest w przypadku telefonicznej rozmowy. Warto jednak zauważyć, że telekonferencja jest płatna, a podobne rozwiązania mamy już za darmo – przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *